reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq/TI Komponenty | 13 września 2012

Gesty w przemyśle

Sterowanie gestami nie musi być już tylko w domu, czy na pokazach. Dzięki nowemu modułowi Triton-TX48, współpracującym z BeagleBone, już wkrótce możemy zobaczyć maszyny przemysłowe sterowane gestami.
Moduł TRITON-TX48 ma stanowić potężne rozszerzenie dla platformy sprzętowej (układów kontroli maszynami) opartymi o płytkę BeagleBone. Nowy moduł również oparto o komponent TI: Sitara AM335x. Wykorzystuje on do pracy moc Cortex-A8 i akcelerację graficzną SGX530 i możliwości oferowane przez OpenGL ES.

Standardowa konfiguracja TRITON-TX48 pozwala na wprowadzenie interfejsu GUI dla urządzeń przemysłowych (i nie tylko), które oparte zostaną o dotyk, bądź gesty. Wszystko to ma być możliwe szybko i tanio, jak zapewnia producent.

TRITON-TX48 wspiera ekrany dotykowe rezystancyjne i pojemnościowe o rozdzielczości do 1366 na 786 punktów. Oprócz tego znajdziemy tu obsługę USB 2.0 (Host, On-The-Go), kart SD, I2C, audio, wiele UART i SPI. Co nam to daje? Otóż za ich pomocą możemy wzbogacić naszą platformę o możliwość komunikacji poprzez Bluetooth, WiFi, GPS, GPRS, itp., poprzez prostą komunikację z tymi modułami. Wspierany jest również interfejs Ethernet.

Wymiary tego modułu to 26 na 68 mm. Temperaturowy zakres pracy rozpoczyna się od -40 do 85 stopni Celsjusza.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1