reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 11 września 2012

Komunikatywny procesor multimedialny z HPNA

Sigma Design wprowadza dwa nowe procesory multimedialne ze zintegrowanymi modułami komunikacyjnymi (HPNA) przeznaczone dla IPTV i dla hybrydowych Set-Top Boxów.
Firma Sigma Design przedstawiła dwa nowe procesory multimedialne: SMP8680 i SMP8682. Cechują się przetwarzaniem strumieni video 3D, skalowanie, obsługą pamięci DDR3 i zawierają energooszczędny CPU. To on dostarcza wsparcie dla zawartości OTT (Over-the-Top).

Oba procesory migrują do nowego oprogramowania nazwanego SDK4.0, który zawiera nową warstwę SAPI (Sigma API), oferujący szybkie portowanie middleware o nazwie Hybrid STB. Krok ten, polegający na wprowadzeniu nowego SAPI, ma na celu stworzenie gwarancji kompatybilności z przyszłymi SoC.

Procesory te dedykowane są do zastosowań multimedialnych (głównie TV) z obsługą IPTV i hybrydowych Set-Top Boxów, wielopokojowych STB i MDU. Strategią producenta jest stworzenie nowoczesnej linii produktów, która zaoferuje projektantom nie tylko wysoką wydajność przetwarzania multimediów, ale także bogate funkcje komunikacyjne połączone z niewielką ceną gotowego układu, mniejszymi wymiarami i zmniejszonym zużyciem energii.

Wraz z poprawą oprogramowania graficznego, Sigma Design pragnie zaoferować własny framework przeznaczony do wygodnego tworzenia aplikacji Webkit-HTML5, czy też Adobe Air, takich jak Netfix lub VuDu. Wszystko z myślą o skróceniu czasu tworzenia oprogramowania dla OEM i ODM.

SMP8680 zawiera dodatkowe wejście HDMI dla odbierania i przetwarzania zawartości video w HD, pozwalając na dodatkową obsługę takich aplikacji jak HD Skype. Masowa produkcja obu układów rozpocząć się ma w grudniu tego roku.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1