reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 20 sierpnia 2012

Funkcjonalny i energooszczędny zegar RTC z kalendarzem

Firma NXP zaprezentowała nowy zegar CMOS RTC z funkcją kalendarza, którego konstrukcja została zoptymalizowana do pracy z urządzeniami bardzo małych mocy.

PCF2123TS to nowy zegar RTC z funkcją kalendarza, który wykonany został w technologii CMOS. Producentem jest firma NXP. Układ ten cechuje się szeregowym interfejsem SPI o prędkości transmisji do 6,5 Mb/s, a także zoptymalizowaną energetycznie konstrukcją. Zegar ten stworzono z myślą o urządzeniach bardzo małej mocy, zasilanych z niewielkich akumulatorów. Pomiar czasu wykonywany jest na podstawie kwarcu o częstotliwości oscylacji 32,786 kHz. Rozdzielczość wynosi 1 sekundę do lat. Układ może pracować z napięciem już od 1,1 V, do 5,5 V, choć do poprawnej pracy interfejsu SPI wymaga się napięcia minimum 1,6 V. Dodatkowymi funkcjami prezentowanego układu są:
  • watchdog,
  • programowalny alarm i timer z możliwością wywoływania przerwań,
  • wyjścia przerwaniowe typu „open-drain”, uruchamiane co 1 sekundę, bądź 1 minutę,
  • programowalny offset, umożliwiający korygowanie błędów oscylatora kwarcowego.
Pobór prądu również zasługuje na uwagę, gdyż jest to jedynie 100 nA przy napięciu 2 V i temperaturze pracy 25 stopni Celsjusza. Całość umieszczono w obudowie SOT402-1 (TSSOP14) i HVQFN16. Cena zaczyna się od niecałych 0,50 USD. © NXP
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 18 2020 12:10 V18.10.12-1