reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 03 sierpnia 2012

Sterownik małych silników krokowych

Firma Toshiba zaprezentowała swój nowy sterownik silników krokowych, mogący sterować 2-fazowymi maszynami małej mocy w obu kierunkach, przy zachowaniu małych wymiarów i niskiego zużycia energii. Do poprawnej pracy wymaga się tylko pojedynczego sygnału zegarowego.

Firma Toshiba przedstawia swój scalony sterownik mikro-silników krokowych 2-fazowych. TC78S600 umożliwia sterowanie silnikiem w obu kierunkach w jednym z następujących trybów:
  • 1-2,
  • W1-2,
  • 2W1-2,
  • 4W1-2.
Do poprawnej pracy wymaga się tylko jednego sygnału zegarowego; pojedynczego PWM. Możliwe jest to dzięki zastosowaniu specjalnego wewnętrznego dekodera. Wyjście sinusoidalne sprzyja wysokiej wydajności, niskoszumnej pracy i generacji małych wibracji. Wydajności sprzyja również niska rezystancja ON, która w tym układzie wynosi tylko 1,2 Ω. W trybie uśpienia pobór prądu spada do zaledwie 1 uA. Maksymalne napięcie obsługiwane to 15 V. Napięcie sterowania wynosić może od 2,7 do 5,5 V. Układ wyposażono w ochronę nadprądową, odcięcie ponadnapięciowe i wyłącznik termiczny. Znajdziemy go w dwóch niewielkich obudowach, co sprzyjać ma oszczędności miejsca na płytkach PCB, tak ważnego w przenośnych urządzeniach, do których sterownik jest kierowany. Mowa tu o SSOP20 i WQFN24.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
August 03 2020 19:13 V18.8.0-2