reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 29 czerwca 2012

Podwójny czujnik magnetyczny – prosto i tanio

Firma NXP zaprezentowała swój wysoce zintegrowany czujnik magnetyczny do zastosowań motoryzacyjny, niewymagający żadnych dodatkowych komponentów. Montujemy go podłączając do MCU i już... – prosto i tanio.

Firma NXP Semiconductors przedstawiła podwójny sensor magnetyczny, zaprojektowany z myślą o zastosowaniu go w branży motoryzacyjnej, tam gdzie wymagany będzie pomiar zmieniającego się kąta, np. przy pedale gazu. Do pracy nie wymaga się żadnych dodatkowych komponentów zewnętrznych. Sercem jest pojedynczy dysk magnetyczny. Komponent oznaczony został symbolem KMA220. Nie wymaga się tu także żadnej dodatkowej kalibracji - jest gotowy do użytku od razu po zakupie, jak zapewnia producent. Do każdego z czujników (dwa) przypisany jest oddzielny ASIC, co uprościć ma odczytywanie wyników. Dzięki takiej wysoce zintegrowanej budowie upraszcza się nie tylko proces projektowania, ale także sam montaż. Dodatkową zaletą jest zmniejszony koszt produkcji urządzeń zbudowanych z wykorzystaniem tego sensora.
Prosto i tanio - to hasło towarzyszy opisywanym czujnikom. Jest to realne, dzięki wysokiej integralności.
Całość zbudowano przy wykorzystaniu technologii ABCD9 – usprawnionej technologii procesowej CMOS 14. KMA220 spełnia również wymagania dotyczące wytrzymałości na wyładowania ESD i EMC – przeszedł próby zgodnie z najnowszymi wytycznymi HMM. Maksymalna temperatura pracy również uległa nieznacznemu zwiększeniu w porównaniu do średniej maksymalnej temperatury pracy układów tego typu – 160 stopni Celsjusza (średnio jest to obecnie 150 stopni). Czujnik NXP dostępny jest już teraz w cenie od 2,60 USD, przy zamówieniu na 100 tysięcy sztuk (przy mniejszych zamówieniach – na 10 tyś sztuk – cena wynosi 3,30 USD).
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
August 05 2020 00:04 V18.8.2-2