reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Komponenty | 11 czerwca 2012

OMAP łączy się z WiLink

TI implementuje specyfikację Wi-Fi Alliance Display, by dzięki rozwiązaniom WiLink dać swoim klientom bogate możliwości technologii Miracast, związanej z przesyłaniem obrazów HD poprzez Wi-Fi, z urządzeń mobilnych na duże ekrany.

Firma Texas Instruments ogłosiła dostępność gotowych rozwiązań dla urządzeń mobilnych, zaprojektowanych do tego, by w pełni wspierać Wi-Fi Miracast, która z kolei oparta jest o specyfikację Wi-Fi Alliance Display. Za sprawą tej technologii możliwe ma być przesyłanie obrazów Full-HD z urządzeń mobilnych na większe ekrany (TV, projektory, itp.) poprzez sieć bezprzewodową, bez obciążania jej, w sposób bezpieczny. Certyfikat Miracast definiuje, w jaki sposób ma być przesyłąny obraz i dźwięk, by wszystko ze sobą współgrało i nie zakłócało pracy innych urządzeń (metodą peer-to-peer). Całość zostanie zaimplementowana w platformie OMAP, która oprócz wsparcia dla Wi-Fi WiLink, oferuje także niskie zużycie energii. Możliwość przesyłania obrazu HD do urządzeń o większych ekranach, ma być możliwa w urządzeniach pracujących pod kontrolą systemu Android. Dzięki zastosowaniu OMAP, nie obciążymy zbytnio akumulatora, a obraz ma być tak samo dobrej jakości, jak ten, przesyłany za pomocą przewodowych linii HDMI (dzięki WiLink właśnie). Firma TI dostarczy nie tylko rozwiązania hardwarowe, ale także programowe.
Telefon na telewizorze... wkrótce to będzie możliwe.
Co więcej, w trakcie przesyłania danych video w Full HD, ma być zachowana funkcja wielozadaniowości (multitasking while streaming). Możliwe będzie jednoczesne przesyłanie i przeglądanie stron www, pisanie sms, korzystanie z pozostałych aplikacji, itp. Niewykluczone więc, że nasze smartphony i tablety zyskają całkiem nowe możliwości, a komfort ich użytkowania może wzrosnąć, gdy będziemy siedzieć np. w domu (np. otwieramy na tablecie film youtube i oglądamy go na TV). Wygodniejsze staną się także prezentacje. System będzie bezpieczny – pracować ma w środowisku M-Shield, w połączeniu z DRM. Wykorzystywane będzie kodowanie HDCP. Wsparcie ma obejmować wiele formatów video. Nie ma więc być problemu z kompatybilnością z większością dostępnych na rynku rozwiązań. Pierwsze rozwiązania są już dostępne przy hurtowym zamówieniu na zasadach OEM i ODM. W późniejszym czasie, w tym roku, mają być wypuszczone także nowe procesory OMAP 5 z Miracast i WiLink 8,0. Jak to działa, można było obejrzeć na targach Computex.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 09 2020 11:27 V18.6.11-2