reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 05 czerwca 2012

Mniej komplikacji dzięki wysoce zintegrowanym sterownikom LED

Firma TI wprowadza na rynek nowe, wysocezintegrowane sterowniki LED o mocy 14 i 23 W, dzięki którym tworzenie gotowych rozwiązań będzie prostsze i tańsze. Wewnątrz wbudowano między innymi moduły zasilające i niezbędne podzespoły pasywne.

Firma Texas Instruments zaprezentowała dwa nowe sterowniki LED o mocy 14 i 23 W: oznaczone odpowiednio TPS92550 i TPS92551. Układy te cechują się wysokim stopniem zintegrowania niezbędnych modułów, wliczając w to część zasilającą, co pozwala zmniejszyć liczbę komponentów zewnętrznych, a tym samym oszczędzić miejsce na płytce PCB i zredukować koszty (BOM). Pozwalają zastąpić do 4 scalaków, jednym.
Wysoki stopień integralności, prostota budowych aplikacji, a także wysoka sprawność - to cechy tych sterowników.
Jak zapewnia producent, układy te mają zapewniać prostotę w projektowaniu gotowych rozwiązań, dzięki czemu projektanci unikną niepotrzebnych komplikacji. Możliwe jest to m.in. dzięki WEENC LED Architect. Wewnątrz wbudowano również niezbędne do prawidłowej pracy zespołu diody Schottkiego, a także niektóre z komponentów pasywnych, co także upraszcza konstrukcję gotowych systemów. Sprawność przetwarzania sięga 96% przy sterowaniu szeregiem do 18-diod LED. Wydajność prądowa sięgać ma 450 mA (od 300 mA, dla minimalnej jasności). Wytrzymałość na zakłócenia elektromagnetyczne (EMI) i temperaturę również stoi na wysokim poziomie. Całość umieszczono w kompaktowej obudowie TO-PMOD o wymiarach 10,16 na 9,85 mm, o 7-wyprowadzeniach. Cena, jaką przyjdzie nam zapłacić za układ o mocy 14 W to 5 USD, zaś układ o mocy 23 W kosztować ma 5,50 USD. Ceny dotyczą zamówień hurtowych na 1000 sztuk.
Załaduj więcej newsów
January 28 2020 11:55 V15.5.0-2