reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 01 czerwca 2012

Nowa rodzina superszybkich przetworników – 3,6 GSPS

Firma Texas wprowadza na rynek nową rodzinę przetworników analogowo-cyfrowych, mogących pracować z niesamowitą prędkością 3,6 GSPS przetwarzając sygnały z rozdzielczością 12-bitową.

Firma Texas Instruments przedstawiła nowe przetworniki ADC: ADC12Dxxx00RF. Są to superszybkie układy mogące pracować z prędkością 3,6 GPSPS. Rozdzielczość sięga 12 bitów. Przekłada się to na możliwość bezpośredniego próbkowania sygnałów radiowych o częstotliwościach do 2,7 GHz.
Omawiany ADC jest prosty w implementacji, a daje naprawde duże możliwości, pozwalając budować dużo prostsze systemy pomiarowe niż dotychczas.
Co to oznacza w praktyce? Niesamowitą prostotę i redukcję kosztów, bowiem ten jeden układ jest w stanie zastąpić złożone systemy pomiarowe skłądające się z mieszaczy, mikserów, filtrów, konwerterów, wykorzystujących częstotliwości pośrednie. Zmniejszy się również czas projektowania, wykonywania takich płytek, które będą również znacznie mniejsze, niż obecne systemy pomiarowe. Mierzyć będzie można bowiem bezpośrednio przebiegi fal radiowych takich systemów jak GSM, 3G, 4G, WiFi i wiele innych, w tym też tych militarnych. W stosunku do poprzedniej serii, zwiększone pasmo pozwala na stosowanie tych układów w szerszej gamie urządzeń, przy zachowaniu wysokiej liniowości w całym obsługiwanym zakresie. Zwiększyła się dynamika układów. Warto dodać także, że zachowano tu kompatybilność z rodziną ADC12D1x00. Cena nie została jeszcze ujawniona, ale wiadomo za to, że przetworniki te znajdziemy w obudowach BGA. Ich moc, w zależności od wersji, wynosić będzie od 2 do 4,4 W. IMD przy 2,7 GHz wynosić ma około -69 dBFS, zaś poziom szumów około -154 dBm/Hz.
Załaduj więcej newsów
January 28 2020 11:55 V15.5.0-1