reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© ermess-dreamstime.com Komponenty | 01 czerwca 2012

Wysokoprądowa przetwornica obniżająca napięcie, przeznaczona na wysokie temperatury

Firma Intersil zaprezentowała swój najnowszy regulator napięcia, cechujący się wydajnością prądową rzędu 12 A, wysokim stopniem integralności, a także wytrzymałością na wysokie temperatury.

Firma Intersil zaprezentowała nowy synchroniczny regulator napięcia – obniżający – ISL70002. Jest to układ wzmocniony i cechujący się wysokim stopniem integralności, a także wysoką wydajnością prądową. Wartość ta sięga 12 A.
Kosmiczny regulator, stworzony z myślą o zastosowaniu go na satelitach.
Możliwe jest także równoległe podłączenie dwóch układów. Przy pracy w maksymalnej temperaturze możemy uzyskać wtedy 19 A. Najwyższa wartość temperatury, w jakiej mogą pracować te regulatory, to 150 stopni Celsjusza. Przetwornica ta należy to regulatorów typu SEE, o wysokim stopniu odporności (HDR i LDR) na wszelkie zakłocenia (LET = 86,4 MeV). Zamknięto ją w hermetycznej obudowie (klasy V) i jak zapewnia producent, może być z powodzeniem wykorzystywana przy budowie elektronicznych układów pokładowych na satelitach kosmicznych. Układ jest również stosunkowo prosto zaimplementować, zbudowanie gotowego systemu zasilania ma być bardzo proste. Tak stworzone układy nie zajmują wiele miejsca, pozwalając zredukować koszty produkcji i wymiary płytek. Całość zamknięto w ceramicznej obudowie o 64 wyprowadzeniach. Cena jest jednak stosunkowo wysoka, ze względu na swoje specjalistyczne zastosowanie. Wynosić ma 600 USD, przy zamówieniu 100 sztuk.
reklama
Załaduj więcej newsów
February 19 2020 16:22 V18.0.1-1