reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Komponenty | 30 maja 2012

Przyciski wandalo-odporne w obudowach klasy IP66

Firma Bulgin zaprezentowała swoje najnowsze przyciski, które cechują się bardzo dużą wytrzymałością, dzięki zastosowaniu stali nierdzewnej. Nie znaczy to wcale, że przyciski te pozbawione są walorów estetycznych.

Firma Bulgin zaprezentowała nową serię wandalo-odpornych przycisków, wykonanych w głównej mierze ze stali nierdzewnej wysokiej jakości. W strukturze tych przycisków umieszczono równie wytrzymałe soczewki z kompozytów, dzięki którym możliwe było zaimplementowanie podświetlenia, ładnie komponującego się z konstrukcją.
Można więc śmiało powiedzieć, że są to produkty równie estetyczne, jak wytrzymałe.
Wszystkie przyciski z serii MPI umieszczono w obudowie klasy IP66, a więc odpornej na zabrudzenia, pył i natryskującą wodę, dzięki czemu można je stosować na otwartym powietrzu. Zasilanie diody LED, stanowiącej źródło światła dla podświetlenia, realizowane jest za pomocą oddzielnych wyprowadzeń, dzięki czemu zyskujemy szersze możliwości. Dioda może gasnąć bądź zapalać się zależnie od programu i nie wpływa na pracę samego przycisku. Tworzyć będzie można też animację, np. powoli przechodzić z jasnością, dając przyjemny dla oka efekt płynnego i delikatnego migotania. Przyciski MPI testowano na ponad 750 tysięcy cykli mechanicznych i około 35 tysięcy cykli elektrycznych. Komponenty firmy Bulgin przeszły te próby bez kłopotu. Typowymi parametrami elektrycznymi tych przycisków jest prąd o natężeniu 50 mA, jak i napięcie wynoszące 24 V. Zastosowaniem mają być różnego rodzaju urządzenia dostępu, pulpity wind, przyciski paniki, telefony alarmowe, urządzenia dystrybuujące jedzenie i napoje, parkometry, jak i wiele innych.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 28 2020 10:59 V18.6.7-2