reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 29 maja 2012

Przetwornik ADC SAR z modelem SPICE

Firma TI zaprezentowała swój najnowszy przetwornik SAR ADC z własnym modelem SPICE, dzięki którym projektowanie i symulacja tworzonego układu, ma być prostsza i dokładniejsza.

Firma Texas Instruments zaprezentowała swój najnowszy przetwornik SAR ADC, do którego dostarczane jest narzędzie symulacyjne w postaci gotowego do ściągnięcia modelu SPICE TINA-TI. Projektanci tym samym zyskać mają nowe potężne narzędzie do symulacji pełnego toru sygnałów analogowych, po raz pierwszy. Model w pełni odzwierciedla układ ADS8028, 12-btowy przetwornik ADC pracujący z prędkością 1 MSPS, który wyposażony został w 8 kanałów. Symulowane są pełne zakresy napięć wejściowych, zasilających, a także wewnętrzny czujnik temperatury, jak i napięcie referencyjne, w tym też jego dryft.
Dzięki dołączanemu modelowi, projektowanie układów z przetwornikiem SAR ADC ma być wygodniejsze, prostsze i precyzyjniejsze.
Napięcie zasilania ADS8023 znaleźć się powinno w zakresie od 2,7 do 5,6 V, a napięcie po stronie cyfrowej od 1,65 do 5,25 V. Referencyjne może się zawrzeć w zakresie od 1 do 5 V. Do pracy wymagana jest moc wynosząca zaledwie 36 uW. ADC udało się zmieścić w obudowie QFN o wymiarach 4 na 4 mm, mogącej pracować w temperaturze od -40 do 125 stopni Celsjusza. Cena to koło 3,25 USD przy zamówieniu 1000 sztuk. Producent oferuje także zestawy ewaluacyjne, w cenie 200 USD od sztuki, w którym znajdziemy m.in. dedykowane wzmacniacze OPA836. Oprócz modelu TINA-TI SPICE, producent udostępnia także IBIS, dzięki któremu sprawdzimy integralność sygnałową.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 27 2020 12:33 V18.4.17-2