reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 16 maja 2012

Nowoczesny stabilizator liniowy LDO

Firma Maxim przedstawiła swój najnowszy stabilizator o bardzo małym spadku napięcia (150 mV), co przekłada się na dużą wydajność prądową rzędu 2 A, osiąganą z obudowy o wymiaracy 1,6 na 2,7 mm.

Firma Maxim stworzyła nowoczesny liniowy stabilizator napięciowy o wysokiej wydajności. Układ oznaczony został symbolem MAX15104. Cechuje się bardzo małym spadkiem napięcia, bo wynoszącym około 150 mV. Maksymalna wydajność prądowa na wyjściu, sięga aż 2 A.
LDO o spadku napięcia tylko 150 mV i wydajności 2 A, może być ciekawą propozycją dla projektantów zasilania dla urządzeń w wielu branżach, nie tylko sieciowych.
Wejściowe napięcie powinno znaleźć się w zakresie od 1,7 do 5,5 V. Napięcie wyjściowe może być ustalone już od 0,6 V, do końca zakresu, pomniejszonego o spadek napięcia. Dokładność stabilizacji wynosi 1,6%, ale producent deklaruje, że dokładność może się poprawiać, w zależności od czasu pracy układu. Nie zabrakło tu także zabezpieczeń termicznych i nadprądowych, które chronią zintegrowany wewnątrz przełącznik P-kanałowy. Dodatkowymi układami jest eliminator szumów, a także soft-startu. Wszystko to w obudowie WLP o wymiarach 1,6 na 2,7 mm. Układzik ten ma znaleźć zastosowanie przede wszystkim w sprzęcie sieciowym, od stacji bazodanowych, poprzez serwery, po urządzenia Telecom/Datacom. Cena tego stabilizatora wynieść ma 1,82 USD przy hurtowym zamówieniu 1000 sztuk. © Maxim
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 19 2020 16:22 V18.0.1-1