reklama
reklama
© kasia-biel-dreamstime.com Komponenty |

DDR4 już gotowe?

Firma Micron rozwija nowy typ pamięci. Nowe moduły mają być szybsze oraz pojemniejsze niż DDR4 i NAND flash. Pierwsze próbki trafiły już do wybranych producentów na testy.

Firma Micron wraz z firmą Nanya opracowała i stworzyła moduły DDR4 DRAM o pojemności 4 GB. Wprawdzie standard DDR4 nie doczekał się finalizacji, ale firma Micron pragnie wprowadzić swoje moduły na rynek jak najszybciej. Konstrukcja tych modułów przypomina DDR3, lecz w odróżnieniu od tej rodziny, moduły DDR4 będą taktowane wyższą częstotliwością, co ma przekładać się na większą prędkość pracy. Pojemności również mają być większe.
DDR4 już gotowe! Pierwsze układy już u producentów.
Jak mówi sam Micron, DDR4 są już gotowe i czekają na wdrożenie. Na rynek mają trafić w 2013 roku, lecz wiadomo także, że pierwsze próbki nowych pamięci trafiły już do wybranych producentów na testy. Wygląda na to, że na rynku szykuje się mała walka w tym segmencie rynkowym. DDR4 będzie walczył z ciągle rozwijanymi pamięciami NAND flash i HMC, wraz z ich pochodnymi. Na rynek trafić mają DDR4 w takich typach jak: - RDIMM, - LDIMM, - 3DS, - SODIMM, - UDIMM. Moduły najpierw trafią do urządzeń przeznaczonych do zastosowań specjalistych, takich jak np. serwery, potem do urządzeń konsumenckich, w pierwszej linii do desktopów, potem urządzeń przenośnych. Pojawiają się też plotki, że moduły DDR4 mogą pojawić się jeszcze w tym roku, może na święta? Byłby to miły prezent.
Załaduj więcej newsów
February 01 2023 23:01 V20.12.5-2