reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 30 kwietnia 2012

Nowe LUXEONy mają rozświetlać nasze chodniki

„LUXEON R to seria, która jest przykładem tego jak ewolucje technologia LED, do czego zaliczyć można rozwój obróbki fosforu, chipy i same opakowania”. Tak nową serię LEDów od Philipsa opisuje VP marketingu tejże firmy.
Firma Philips Lumileds przedstawia swoje najnowsze diody LED z serii LUXEON. Nowe komponenty oznaczono literką „R”. Stworzono je z myślą o zastosowaniu ich w oświetleniu zewnętrznym (np. oświetlenie architektoniczne, chodników, itp.).

Diody te cechują się światłem o natężeniu od 160 do 200 lm. CRI ma być nie mniejsze niż 70. Minimalne napięcie pracy to 2,5 V. Dostępne są kolory o temperaturze barwowej:
- 3000 K,
- 4000 K,
- 5000 K,
- 5700 K,
- 6000 K.
Dane te odnoszą się do pomiarów wykonywanych w temperaturze 85 stopni Celsjusza.

W diodach tych zaimplementowano autorskie rozwiązanie firmy: Lumec SoulCity. Dzięki temu generowane światło jest nie tylko wysokiej wydajności i światłości, ale jest także jednolite w całym snopie generowanego światła. Wszystko to przy wykorzystaniu materiałów przyjemnych dla środowiska naturalnego.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 11:45 V11.5.4-1