reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 27 kwietnia 2012

Precyzyjne i stabilne sieci rezystorowe

Firma Vishay zaprezentowała nową serię komponentów spełniających wymagania AEC-Q200. Są to komponenty precyzyjne i zachowujące swoje parametry przez bardzo długo czas, jak zapewnia producent.
Firma Vishay stworzyła nową serię rezystorów: NOMCA. Konkretniej jednak mówiąc, każdy z tych komponentów stanowi scalone połączenie kilku rezystorów o bardzo dobrych parametrach. Spełniają one wymagania normy AEC-Q200.

Seria NOMCA oferuje:
- TCR na poziomie 25 ppm/°C,
- tolerancję do 0,05%,
- współczynnik napięciowy < 0,1 ppm/V,
- poziom szumów nie większy niż 30 dB,
- stabilność 0,05%, czyli zachowanie parametrów w tych granicach przez ponad 1000 godzin pracy w temperaturze 125 stopni Celsjusza.

Dostępne są w obudowie SOIC o liczbie wyprowadzeń 14 lub 16, co odpowiada liczbie rezystorów 7 i 8. Dostępne są wartości rezystancji z zakresu od 1 kΩ do 50 kΩ, liczone na moce 100 mW. Mogą pracować w zakresie temperaturowym od -25 do 125 stopni Celsjusza.

Dzięki wysokiej precyzji przewyższającej tolerancję produktów SMT, seria NOMCA nada się świetnie do wysokiej klasy dzielników, wzmacniaczy operacyjnych, urządzeń pomiarowych, zarządzaniu akumulatorami, i innych. Znajdą więc zastosowanie w motoryzacji, telekomunikacji, urządzeniach przemysłowych, sprzęcie medycznym, itp.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1