reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 26 kwietnia 2012

Komunikatywny moduł GPS

Dzięki nowemu modułowi GPS firmy TI, z linii SimpleLink, każdy projekt wykorzystujący MCU i MPU będzie mógł zostać w prosty sposób wzbogacony o możliwości systemu GPS.

Firma Texas Instruments przedstawiła swój najnowszy moduł GPS: SimpleLink GPS CC4000. Jest to bardzo uniwersalny moduł, który może być podłączony do niemalże każdego projektu, wykorzystującego mikrokontrolery i mikroprocesory, a to za sprawą prostego systemu komunikacyjnego. Do pracy nie jest wymagany żaden dodatkowy sterownik. Moduł zawiera kompletne rozwiązanie GPS, bez zbednego komplikowania. Zapewnia przy tym wysokie możliwości, od lokalizacji, poprzez pomiar prędkości poruszania się urządzenia, po precyzyjny pomiar czasu. Co więcej, do jego wykorzystania w mikrokontrolerach, wymaga się bardzo mało kodu, mniej niż 1% tego, co wymagają produkty konkurencyjne. Dzięki temu nie tylko prosto obsłużymy moduł, ale nie wpłynie on (w kwestii programowej) znacząco na ilość zajmowanej pamięci w MCU lub MPU.
Obsługa GPS chyba nigdy nie była tak prosta.
Dokładność śledzenia określona została na około 2,5 metra. Zimny start zajmuje 35 sekund, a gorący tylko sekundę. Do swojego działania, moduł wykorzystuje protokół komunikacyjny NMEA. Precyzja pomiaru czasu jest równie wysoka, a błąd nie powinien przekraczać 100 ns. Wszystko to oparte o 6-tą generację technologii GPS firmy TI. Komunikacja dwuprzewodowa z wykorzystaniem UART. Wszystko zostało zoptymalizowane pod kątem oszczędności miejsca i energii, zapewniając wysoką jakość. Zastosowaniem tych modułów mogą być systemy śledzące, lokalizacyjne, ale także systemy bankowe, umożliwiające precyzyjny pomiar czasu (akwizycja), z możliwością rejestrowania zmian np. w dostawie energii, nawet gdy te zaniki będą trwać tylko 1 us. Moduły te są już w produkcji i w sprzedaży będą dostępne na dniach. Do mikrokontrolerów i MPU firmy TI, producent udostępnia odpowiednie biblioteki ułatwiające pracę z modułem, a także rozwijające ich możliwości. Dostępne mają także specjalne kity ewaluacyjne.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 20 2020 13:46 V18.11.9-2