reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Adam Wesołowski Komponenty | 25 kwietnia 2012

Ivy Bridge Intela w końcu na rynku

Doczekaliśmy się tego dnia w kwietniu, kiedy na rynku pojawiły się długo oczekiwane procesory z linii Ivy Bridge, zbudowane przy wykorzystaniu technologii 22 nm FinFET. Są to oficjalne informacje firmy Intel.
Firma Intel oficjalnie przedstawia swoje najnowsze procesory z linii Ivy Bridge, które dostępne są już na rynku, od dosłownie paru dni. Przypomnijmy, że są to procesory zbudowane w oparciu o technologię 22 nm Tri-Gate, czyli tranzystorów typu FinFET z przestrzenną bramką (nazwa kodowa: „płetwa”).

Listę pierwszych układów już podawaliśmy. W skrócie, oferta procesorów obejmować będzie układy o czterech rdzeniach, przeznaczonych na komputery stacjonarne i dwurdzeniowe, stworzone z myślą o notebookach (ultrabookach w szczególności).

Przesiadka z Sandy Bridge, wykonywanych w procesie 32 nm, ma przynieść wzrost wydajności o 20%, przy jednoczesnym spadku poboru energii również o około 20%.

W strukturze nowych procesorów nie zabraknie także zintegrowanej karty graficznej, obsługującej w pełni DirectX 11. A więc na wrażenia wizualne również nie powinniśmy narzekać, jak zapewnia Intel.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2