reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 24 kwietnia 2012

Kontroler prądu i napięcia z dwustronnym pomiarem prądu

Firma Linear wypuściła nowy kontroler DC/DC przeznaczony do ciągłego regulowania prądu lub napięcia, z pomiarem prądu po stronie pierwotnej i wtórnej. Układ ma być idealnym m.in. do sterowania LEDami dużej mocy.

Firma Linear Technologies przedstawiła swoje najnowsze dzieło: LT3796. Jest to kontroler DC/DC, przeznaczony do regulowania prądu i napięcia w sposób ciągły. Ciekawą funkcją jest pomiar prądu na wejściu, jak i na wyjściu. Zrealizowane jest to za pomocą boczników i dedykowanych wzmacniaczy, wbudowanych w kontroler.
Prawdziwie wszechstronny kontroler, który nada się niemalże do wszystkiego.
Zastosowaniem mają być róznego rodzaju systemy zasilania, od urządzeń samochodowych, poprzez komercyjne, przemysłowe, na LEDach HB (High Brightness) kończąc. Do pracy wymagany jest zewnętrzny MOSFET z kanałem typu N. Napięcie wejściowe jest bardzo szerokie, z czego maksymalne dochodzi do nawet 100 V (min. 6 V). Do innych ciekawych właściwości tego układu można zaliczyć: - Liniowy pomiar prądu z funkcją raportowania, - Detekcja C/10, dla zastosowań w ładowarkach akumulatorów i superkondensatorów, - Ochrona przed zwarciami, - Regulowana częstotliwość pracy w zakresie od 100 kHz do 1 MHz, z opcją synchronizacji zewnętrznej, - Flaga VMODE do ochrony przed rozwarciem, w zastosowaniach związanych ze sterowaniem LEDami, - Programowalny układ ochronny przed zbyt niskim napięciem z histerezą, - Programowalny soft-start, - Niski pobór prądu w trybie uśpienia: < 1 uA. Można więc powiedzieć, że jest to prawdziwie wszechstronny układ o sporych możliwościach. Jego sprawność, według producenta, sięga 94%. Znajdziemy go w obudowie TSSOP o 28-wyprowadzeniach w cenie zaczynającej się od 3,45 USD przy zamówieniu 1000 sztuk, za wersję standardową. Dostępna jest też wersja z rozszerzonym zakresem temperaturowym lub opcją H-grade, w cenie do 4,11 USD przy zamówieniu hurtowym. © Linear Technologies
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 27 2020 12:33 V18.4.17-2