reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 24 kwietnia 2012

Stabilne i niezakłócone zasilanie

Firma TI wprowadza nowy układ, jakim jest zasilacz przeznaczony do kluczowych urządzeń i podzespołów samochodowych, zapewniający stabilne i niezakłócone zasilanie. Szeroki zakres napięcia wejściowego i niski pobór prądu, to dodatkowe zalety.
Firma Texas Instruments przedstawiła nowe układy zasilania z podwójnym wyjściem. Rodzina TPS43330-Q1 zawiera komponenty o wysokiej funkcjonalności, pozwalające na realizację zaawansowanych układów zasilania, dla urządzeń i podzespołów samochodowych.

Rozruch silnika, nie będzie już problemem dla naszego radia.
Wszystko to, by zwiększyć ekonomię samochodu. Układy mają oferować między innymi wsparcie dla funkcji start/stop. Co więcej, pozostałe elementy elektroniczne samochodu również mają zyskać. Efekt przygasania napięcia nie będzie stanowił już problemu, dzięki zaawansowanemu systemowi sterowania. Nawet gdy napięcie wejściowe (a więc z akumulatora, np. podczas rozruchu) spadnie, pozostałe urządzenia będą pracowały bez zmian (a więc np. radio nie będzie przygasać).

Obsługiwane są napięcia wejściowe z zakresu od 2 do 40 V, z możliwością jego przekroczenia do 60 V. Pobór prądu wynosić ma zaledwie 35 uA, a podczas wyłączenia (uśpienia) tylko 5 uA.

Projektancji będą mogli wybrać niemalże dowolną częstotliwość modulacji, za sprawą bardzo szerokiego zakresu obsługiwanych częstotliwości. Wszystko po to, by zapewnić kompatybilność elektromagnetyczną i zlikwidować ewentualne zakłócenia.

Dedykowane sterowniki tranzystorów FET dużej mocy mają zapewniać wysoką wydajność całego systemu. Wszystko odpowiednio zapbezpieczone, by chronić także nasz akumulator. Pierwsze próbki układów z tej serii: TPS43330-Q1 i TPS43332-Q1; są dostępne już teraz w obudowach HTSSOP-38 (DAP). Ceny układów wahać się mają od 2,85 USD do 3,10 USD przy zamówieniach na 1000 sztuk.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1