reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Komponenty | 23 kwietnia 2012

Zabezpieczenie pętli prądowej od Maxim

Nowy ochronnik firmy MAXIM stanowić ma efektywne zabezpieczenie czujników pętli prądowej przed uszkodzeniami, powstałymi na skutek nieprawidłowej pracy pętli (wysokim napięciem, odwrotną polaryzacją, i nie tylko).
Firma MAXIM wprowadza na rynek nowy ochronnik pętli prądowej, który zapewnia ograniczenie prądowe, chroniąc czujniki prącujące z pętlą, przed uszkodzeniami powstałymi na skutek nieprawidłowego działania. Układ eliminuje konieczność stosowania elementów dyskretnych, takich jak PTC, diody Zenera, czy rezystory.

MAX14626 obsługuje zdarzenia przeciążenia w trybie ciągłego ograniczania prądu. Sam podukład ograniczania prądu zbudowany został w oparciu o tranzystor o rezystancji włączenia (R-on) 25 Ω. Pracować może z napięciem o wartości od 2,3 do 36 V. Ograniczenie prądu zostało ustalone na 30 mA.

Dodatkowym elementen bezpieczeństwa jest wyłącznik termiczny, aby zapobiegać przegrzaniu, a także przed prądem wstecznych. Wszystko po to, by lepiej chronić czujniki przed odwrotnym podłączeniem. Współczynnik temperaturowy jest bardzo mały, jak zapewnia producent.

Układ znajdziemy w obudowie TDFN o 6-wyprowadzeniach, o wymiarach 3 na 3 mm. Wyprowadzono także pad, dzięki któremu chłodzenie ma być skuteczniejsze. Możliwa jest praca w zakresie od -40 do 85 stopni Celsjusza.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1