reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Komponenty | 20 kwietnia 2012

Najmniejszy na świecie odbiornik GPS

Firma Acal BFi ogłosiła wypuszczenie swojego nowego odbiornika GPS (SiP), cechującego się bardzo niewielkimi wymiarami, czyniąc go najmniejszym w swojej klasie. Zaletą jest także niski pobór energii.
Firma Acal BFi wypuszcza na rynek nowy odbiornik GPS w bardzo kompaktowej obudowie. Jak podaje producent, jest to najmniejszy na świecie, kompletny odbiornik GPS (SiP – System in Package). Jest wysoce zintegrowanym układem cechującym się dużą wrażliwością i niskim poborem energii.

Jest to najmniejszy na świecie, kompletny odbiornik GPS. Może pracować w trudnych miejscach, niedostępnych dla większości modeli.
Oprócz pierwszych próbek samego komponentu, do dyspozycji projektantów oddano gotowe zestawy deweloperskie. Jak zapewnia firma, dostawy tych komponentów będą szybkie i bezproblemowe na terenie całej Europy.

Wracając do samego odbiornika, sercem ORG1410 z linii OriginGPS, jest procesor GPS SiRF-starIV. Oprócz wysokiego stopnia integralności, cechuje się on także dużą czułością i wydajnością, pozwalającą temu odbiornikowi pracować w trudnych miejscach, niedostępnych dla większości modeli (np. praca w budynkach, itp.). Wszystko to możliwe dzięki zaawansowanemu oprogramowaniu tego procesora, który dodatkowo pozwala na niemalże ciągłą nawigację.

Wymiary tego układu to zaledwie 10 na 10 mm, a wewnątrz tej obudowy, oprócz omówionego wyżej rdzenia, znalazła się dedykowana antena, ekran RF, TCX0 i RCT, LNA i filtry SAW, a także kontrolery interfejsów UART, SPI i I2C. Pobór mocy ma być nie większy niż 15 mW.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2