reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 20 kwietnia 2012

Nowe rezystory do pracy o mocy do 1,1 kW

Firma Vishay przedstawiła swoje najnowsze kompaktowe rezystory o niewielkich (stosunkowo) wymiarach, przeznaczone do pracy z mocą do 1100 W. Zaprojektowane dla systemów zasilania dużej mocy, z uwzględnieniem możliwości łatwego montażu radiatora.
Firma Vishay przedstawiła nowe rezystory swojej produkcji: LPS1100. Są to komponenty przeznaczone do pracy z dużą mocą, do 1100 W. Są przy tym stosunkowo niewielkie, bo znajdziemy je w obudowach o wymiarach 57 na 60 mm. Dodatkową ich zaletą jest łatwość montażu, wliczając w to opcję szybkiego przymocowania radiatora. Wysokość to tylko 25 mm.

Dostępne wartości rezystancji zawierają się w zakresie od 1 Ω do 1,3 kΩ. Na uwagę zasługuje bardzo niska indukcyjność tych komponentów, która wynosi mniej niż 0,1 uH. Ich waga to tylko 79 gram.

Za sprawą obsługiwanej dużej mocy i wysokiej siły dieletrycznej do 12 kV RMS, rezystory te świetnie nadają się do różnego rodzaju układów zasilania, w tym konwerterów, inverterów, HEV-EV, a także w układach zarządzania baterią akumulatorów, czy też różnego rodzaju przekształtnikami. Mogą się przydać przy farmach wiatrowych, panelach słonecznych, w UPSach, pojazdach elektrycznych, itp.

Rezystancja termiczna dla tej serii, w temperaturze 25 stopni Celsjusza, wynosi 0,039 °C/W, Tolerancja waha się od 1 do 10 %, a współczynnik temperaturowy to 150 ppm/°C. Mogą pracować w temperaturze od -55 do 200 stopni Celsjusza. Pierwsze próbki są już dostępne.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2