reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 19 kwietnia 2012

16-bitowy MAQ o zmniejszonym poborze energii

Firma Maxim wprowadza na rynek nowy mikrokontroler z linii MAQ. Są to układy wyposażone w 16-bitowy rdzeń. Nowy mikrokontroler zaprojektowany został specjalnie do zastosowań, gdzie niskie zużycie energii jest kluczowym parametrem urządzenia.
Firma Maxim przedstawiła nowy mikrokontroler z rodziny 16-bitowych układów MAQ. MAQ165, bo o tym komponencie mowa, wyposażony został w 16-bitowy rdzeń, podobnie jak jego starsi bracia, lecz w przeciwieństwie do nich, pobiera on dużo mniej energii. Nowy mikrokontroler jest stworzony po to, by sprostać oczekiwaniom klientów, wobec efektywnego układu 16-bitowego, który będzie pobierał mniej energii, po to, by wydłużyć czas pracy różnych urządzeń zasilanych z akumulatora.

Jest to układ szybki, a to za sprawą wydajnego rdzenia 16-bitowego w architekturze RISC. Peryferia zostały zintegrowane w taki sposób, by zapewnić nie tylko szybką komunikację szeregową (wsparcie dla SPI i I2C), ale wysoką elastyczność portów I/O.

Co oprócz tego znajdziemy wewnątrz? Oczywiście timery 16-bitowe, PWM i mnożnik 16x16 bit z akumulatorem 48-bitowym. Pozwala to na wykonywanie skomplikowanych obliczeń w krótkim czasie. Do tego 48 KB pamięci Flash i 2 KB SRAM. Pobór energii może spaść to 0,2 uA w trybie wstrzymania, a w trybie aktywnym pobiera tylko 2,6 mA w szczycie.

MAQ165 zasilany może być z napięcia od 2,4 do 3,6 V. Znajdziemy go w obudowie TQFN, w cenie 1,60 USD, przy zamówieniu 1000 sztuk. Zastosowaniem ma być sprzęt przenośny różnego przeznaczenia, ze szczególnym uwzględnieniem tych urządzeń, które muszą wykonywać skomplikowane obliczenia.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 11:45 V11.5.4-1