reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© solarseven-dreamstime.com Komponenty | 16 kwietnia 2012

Wytrzymałe panele dotykowe dla wymagających zastosowań

Nowe, wielodotykowe panele cechują się zwiększoną wytrzymałością (rugged), przy zachowaniu wysokiej funkcjonalności i równie wysokiej czułości dla zastosowań w branży urządzeń medycznych i przemysłowych.
Firma Dawar zaprezentowała swój nowy panel dotykowy obsługujący maksymalnie cztery punkty dotykowe, występujące w tym samym czasie. Nowe ekrany PCT obsługują wiele gestów, od prostych dotknięć, przeciągnięć, po wykonywanie zbliżeń i obrotów.

Panele można obsługiwać zarówno samym palcem bezpośrednio, jak i w rękawiczce, czy za pomocą popularnych rysików. Przepuszczalność światła sięga 90%, a klarowność 97%. Nic nie powinno więc zakłocić obrazu z wyświetlacza pod panelem.

Nie jest wymagana także kalibracja. Panel zapewnia doskonałą odpowiedź czasową, jak i dokładność. Może również pracować w szerokim zakresie temperaturowym. Wszystko to wytrzymałej warstwie szklanej (all-in-one) o wysokiej twardości.

Dostępnych jest wiele rozmiarów zestandaryzowanych, od 4,3 do 24 cali dla typowych kontrolerów i od 4,3 do 17 cali dla Chip-on-Flex. Dostępne są z typowym współczynnikiem 4:3, jak i szerokim (16:9). Wszystko to jest kompatybilne ze sterownikami dostarczanymi z Windows 7. W przypadku innych zastosowań, aniżeli sprzęt komputerowy, można posłużyć się interfejsem USB, RSR232 lub I2C, do komunikacji panela z układem sterującym.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2