reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Cree Komponenty | 16 kwietnia 2012

SC Technology Platform, trafia też do innych serii

Firma Cree, która usprawnia procesy produkcyjne, stworzyła technologię, zwiększającą wydajość seryjnie produkowanych diod. Tym sposobem, LEDy MT-G2 zyskały o 25% na sprawności.
Nowe diody z linii EasyLight są pierwszymi z tej rodziny, w których zastosowano technologię SC Technology Platform. LEDy od Cree oznaczono symbolami MT-G2. W stosunku do poprzedniej serii: MT-G, nowe diody cechują o 25% większą sprawnością świetlną.

MT-G2, dołączyło do grona produktów Cree, w których zaimplementowano nową technologię produkcji opartą o węglik krzemu. Przypomnijmy, że tą technologię posiadają już serie XLamp, takie jak: XB-D, XT-E (klasyczne i wysokonapięciowe) i XM-L (także wysokonapięciowe).

Wracając do serii MT-G2, ich wymiary to 8,9 na 8,9 mm. Dostępne są z dwu- i czterostopniowym zakresem temperaturowym, rozciągającym się od 2700 K do 5000 K (a więc zakres od ciepłej bieli, do czystej bieli). Gwarantowane CRI to 80 i 90.

Diody te mogą pracować przy wyższym napięciu niż normalnie, pozwalając na wykorzystywanie mniejszych, bardziej wydajnych i tańszych sterowników. Diody te oferują moc 25 W, generując światło o natężeniu do 2100 lm i o temperaturze barwowej 3000 K (mierzone w temperaturze 85 stopni Celsjusza).

Pierwsze próbki dostępne są już teraz, choć na masowe kupowanie przyjdzie nam troszkę poczekać, do około 2 miesięcy.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1