reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 12 kwietnia 2012

Wzmacniacz klasy D od Fairchild

Firma Fairchild prezentuje swój najnowszy układ, jakim jest wzmacniacz klasy D o mocy 2.3 W, przystosowany do zastosowania w sprzęcie przenośnym, głównie rozrywkowym. Znajdziemy tu m.in. booster i AGC.
Firma Fairchild wprowadza na rynek swój nowy wzmacniacz klasy D, czyli FAB3103. Jest to wzmacniacz o mocy 2,3 W, zaprojektowany z myślą o zastosowaniu w sprzęcie przenośnym branży rozrywkowej, do czego zaliczyć można smartphony, tablety, komputery, a także zwykłe przenośne odtwarzacze multimedialne.

Układ zawiera w sobie dedykowany regulator polepszający poziom dźwięku (boost regulator) i automatyczną kontrolę wzmocnienia (AGC – automatic gain control). Pozwala to na osiąganie wysokiej wyjściowej mocy sygnału audio przy niskim napięciu zasilania, a które znaleźć się powinno w zakresie od 2,5 do 5,2 V. Oznacza to, że wzmacniacz może bezproblemowo pracować, będąc zasilanym z baterii akumulatorów litowo-jonowych.

Przy bardzo niskich obciążeniach (brak sygnału lub tak słaby, że nie byłby słyszalny – np. szumy), układ automatycznie odłącza wyjście, w celu zaoszczędzenia energii, poprzez zmniejszenie poboru prądu, a jednocześnie podnosząc wydajność wzmacniacza. Przekłada się to także na dłuższą żywotność baterii.

AGC wyposazony jest także w funkcję dostosowania mocy wyjściowej, w zależności od napięcia zasilania. A więc gdy nasza bateria jest już na wyczerpaniu, wzmocnienie (gain) ulega zmniejszeniu, w celu wydłużenia czasu pracy urządzenia.

FAB3103 dostępny jest w obudowie WL-CSP o 12-wyprowadzeniach. Sugerowana cena to tylko 0,44 USD, przy zamówieniu 1000 sztuk. W układzie znajdziemy również liczne zabezpieczenia chroniące układ.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1