reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 10 kwietnia 2012

Nowe niskoszumne wzmacniacze CMOS rail-to-rail

Firma TI wprowadza do oferty nowe niskoszumne wzmacniacze CMOS, cechujące się wejściami typu rail-to-rail, niskimi szumami, szybką pracą i szerokim pasmem działania, do 20 MHz.
Firma Texas Instruments wprowadza na rynek nową serię wzmacniaczy operacyjnych CMOS, w obudowach, w których umieszczono od 1 do 4 takich wzmacniaczy. Stworzone i zoptymalizowane do pracy z pojedynczym napięciem od 1,8 V do 5,5 V. Pobór prądu jest bardzo niewielki, bo wynosi zaledwie 1,5 mA na kanał. W trybie uśpienia jeszcze mniej, bo tylko 0,1 uA.

Układy OPA322 cechują się niskimi szumami, na poziomie 8,5 nV/√Hz i szybkim narastaniem napięcia, około 10 V/us. Warto zwrócić uwagę również na szeroki zakres pasma, wynoszący 20 MHz, a także bardzo niskie THD+N wynoszące 0,0005%.

Jest to więc układ idealny do bardzo szerokiego spektrum zastosowań, w tym audio. Sam producent widzi zastosowanie tych wzmacniaczy w różnego rodzaju sprzęcie pomiarowym, komunikacyjnym, urządzeniach bezpieczeństwa, filtrach aktywnych, itp.

Produkty TI dostępne są w kilku typach małych obudów: SOT23, DFN, MSOP, TSSOP. Ich cena waha się od 0,50 do 0,95 USD (zależnie od liczby kanałów), przy zamówieniach na 1000 sztuk.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2