reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Komponenty | 05 kwietnia 2012

Ekonomiczny oscylator kwarcowy

Firma Maxim wypuszcza nowy oscylator z linii EconOscillator. Układ wyposażono w system oszczędzania energii i fabrycznie skonfigurowaną częstotliwość pracy.
Firma Maxim ma w swojej ofercie nowy generator kwarcowy, należący do rodziny EconOscillator. DS1088C pracuje z ustaloną fabrycznie częstotliwością 133 MHz. Ma to być tani układ generujący falę prostokątną, bez wykorzystania żadnych dodatkowych komponentów.

Producent wyposażył ten generator w pin usypiający, dzięki czemu będziemy mogli nieco zejść z poborem prądu, gdy urządzenie, które będzie posiadać ten oscylator, w danej chwili nie będzie używane. Układ ma znaleźć swoje zastosowanie w telemetryce samochodowej, modemach, peryferiach komputerowych, terminali POS, itp.

Do zasilania wymaga napięcia od 2,4 do 3,6 V. Pracować może w temperaturze od -20 do +85 stopni Celsjusza. Tolerancja częstotliwości wynosi 1% w całym zakresie temperaturowym. Podczas normalnej pracy, generator pobiera 15 mA, zaś w trybie uśpionym 10 uA.

DS1088C umieszczono w obudowie uMAX/8, WLP/4 i TDFN/8. Cena to 0,57 USD przy zamówieniu na 1000 sztuk.


© Maxim

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1