reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 05 kwietnia 2012

14-bitowy ADC 310 MSPS

Firma Linear wprowadza na rynek nowe przetworniki ADC o prędkości przetwarzania 310 MSPS w rozdzielczości 14-bitów, przy jednoczesnym próbkowaniu z dwóch kanałów.
Firma Linear Technologies wprowadza nowy przetwornik analogowo-cyfrowy: LTC2158-14. Jest to układ pracujący z rozdzielczością 14-bitów, wyposażony w dwa, równolegle pracujące kanały. Prędkość przetwarzania sięga 310 MSPS, a to wszystko przy zasilaniu z napięcia 1,8 V.

SNR wynosi 68.8dBFS, a SFDR to 88dB. Pobór mocy tego układu to 724 mW. Wyjścia zgodne z poziomami DDR LVDS. Układ nie wymaga stabilizatora czasowego, choć producent udostępnił taką opcję, dzięki czemu możemy uzyskać większą stabilność pracy układu.

Został on zaprojektowany z myślą o cyfryzacji szybkozmiennych sygnałów analogowych. Szerokość pasma rozciąga się do 1,25 GHz. Wszystko to przekłada się na wysoką sprawność przetwornika, przy stanie utajenia wynoszącym tylko 5 cykli.

Zastosowaniem tego układu mają być systemy komunikacyjne, radia programowalne, medyczny sprzęt do obrazowania w HD i instrumenty pomiarowe. Przetwornik zamknięto w obudowie QFN o wymiarach 9 na 9mm o 64-wyprowadzeniach.

W ofercie dostępny jest też przetwornik o takich samych parametrach, lecz pracujący w niższej rozdzielczości, bo 12-bitowej. Jego oznaczenie to LTC2158-12.


© Linear Technologies

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1