reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 04 kwietnia 2012

Przełomowe akcelerometry wysokotemperaturowe

Nowe akcelerometry od firmy DJB mogą pracować z wysoką dokładnością w temperaturze dochodzącej do 185 stopni Celsjusza. Jak mówi producent, jest to przełom w technologii czujników wibracyjnych.
Firma DJB stworzyła nowe akcelerometry, mogące pracować w bardzo wysokich temperaturach. Są to czujniki piezoelektryczne, które zdolne są do pracy w temperaturze 185 stopni Celsjusza. Oznacza to prawdziwy skok wprzód w technologii czujników wibracyjnych, opartych o zjawiska piezoelektryczne.

Dalsze badania i rozwój tej technologii mają doprowadzić do stworzenia czujników mogących pracować w temperaturze 225 stopni Celsjusza. Oznaczać to będzie, że środowiska wysokotemperaturowe staną się łatwiej dostępne, a wykonywane w nich pomiary bardziej rzetelne i tańsze.

Nowe czujniki DJB mają znaleźć swoje zastosowanie w szerokim zakresie aplikacji, na przemysłowym zastosowaniu poczynając, na awionice i motoryzacji kończąc. Przypomnijmy, że konwencjonalne akcelerometry osiągały do tej pory poziom, pozwalający im na pracę w temperaturze do 125 stopni Celsjusza.

Jednoosiowe układy oznaczono symbolem A/12x, zaś trójosiowe oznaczone są symbolami A/13x. Minimalna temperatura pracy tych urządzeń to -50 stopni Celsjusza. Czułość, zależnie od modelu zawiera się w zakresie od 10 mV do 1000 mV/g.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1