reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 03 kwietnia 2012

Niskoprądowy monitor napięcia

Nowy monitor napięcia od Linear cechuje się poborem prądu na poziomie 850 nA i pracą z temperaturą do 125 stopni Celsjusza, a także szerokim zakresem napięciowym.
Firma Linear Technologies wprowadza na rynek nowy monitor napięcia, pracujący przy zasilaniu od 2,5 do 36 V. Pobór prądu tego niewielkiego układu wynosi tylko 850 nA. Nie wpłynie więc na pracę układu.

Szeroki zakres temperatury pracy (od -40 do 125 stopni Celsjusza) sprzyja szerokim zastosowaniom. Zaliczyć do nich można różnego rodzaju sprzęt przenośny, do kontroli zasilania akumulatorowego, systemy bezpieczeństwa, a także pokładowe systemy w samochodach. Przyda się szczególnie przy akumulatorach o wielu celach.

Dzielnik rezystancyjny ustawia próg zadziałania komparatora. Układ posiada dwa wyjścia sygnalizacyjne: niskie naładowanie baterii i reset (gdy napięcie wzrośnie ponad próg zadziałania – sygnalizując np. wymianę baterii). Nie zabrakło tu także wejścia do ręcznego zresetowania układu i konfigurowalnych wejść odwracających i nieodwracających.

Całość udało się zmieścić na niewielkiej powierzchni, bo w obudowie DFN o 8-wyprowadzeniach (o wymiarach 2 na 2 mm) i cienkiej TSSOT-23.


© Linear Technologies

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2