reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 30 marca 2012

Procesor z rozbudowanym wsparciem dla video

Firma Analog Devices wprowadza na rynek nowy procesor oparty o dwa rdzenie Blackfin. Zaprojektowane zostały specjalnie do zastosowań multimedialnych, o czym świadczy bogate (dużo funkcji sprzętowych) wsparcie dla video HD.
Firma Analog Devices zaprezentowała swój najnowszy procesor: ADSP-BF609. Jest to konstrukcja oparta o dwa rdzenie Blackfin, mogące pracować z częstotliwością taktowania do 500 MHz. Wsparciem dla Blackfin jest procesor wizyjny: Pipelined Vision Proccesor, czyli dodatkowe funkcje sprzętowe mające na celu przyśpieszenie przetwarzania video.

Przeznaczeniem ADSP-BF609 są systemy wbudowane wykonujące zaawansowane funkcje przetwarzania obrazów, do czego zaliczyć można urządzenia rozpoznawania obrazów w kamerach samochodowych (ADAS), (foto)radarach, robotach przemysłowych, skanerach dokumentów, systemach bezpieczeństwa, itp.

Procesor wyposażono także w dwa interfejsy USB 2.0, sieciowe 10/100, CAN i porty DMA 8-bit, a także tradycyjne już UART, SPI i 2-wire (kompatybilny z I2C), za pomocą których będziemy mogli łatwo i sprawnie podłączyć dodatkowe peryferia, od pamięci zewnętrznych po czujniki różnego typu. Nie zabrakło także portu równoległego (24-bit), przeznaczonego głównie do pracy z wyświetlaczami LCD TFT.

Jeśli zaś chodzi o pamięć SRAM, to jest tu jej aż 552 kB. Po 148 kB na rdzeń (L1) i 256 kB współdzielonej drugiego poziomu wspieranej przez EEC. Wszystko wsparte obsługą watchdoga. Znajdziemy tu także silnik CRC, 8 liczników i 2 układy PWM 16-bitowe.

Układ umieszczono w obudowie CSP-BGA o wymiarach 19 na 19 mm.


© Analog Devices

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-2