reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© iFixit Komponenty | 22 marca 2012

Rozbiórka Apple TV

Na warsztat grupy iFixit trafiło urządzenie Apple TV trzeciej generacji. Po otwarciu w oczy rzuca się zastosowanie dwóch anten, zapewne, aby poradzić sobie z problemem zasięgu i sił odbieranego sygnału.

Apple TV to urządzenie do odbierania strumieniowego sygnału video, przekształcając zwykły telewizor w kino/teatr domowy z prawdziwego zdarzenia. Grupa iFixit postanowiła rozebrać to urządzenie trzeciej generacji i sprawdzić co nowego będzie można w środku znaleźć. Po zdjęciu obudowy w oczy rzuca się zastosowanie dwóch anten, zamiast jednej, tak jak w poprzednich urządzeniach. Dzięki temu Apple zapewne chce poradzić sobie z problemami, z jakimi borykali się użytkownicy, a więc zaniki sygnału. Być może dzięki temu również szybkość transmisji ulega poprawie. Do zarządzanie kwestią bezprzewodowej transmisji danych posłużono się układem Broadcom 4330, wspierającym łączność 2,4 GHz i 5 GHz 802.11 a/b/g/n. Ten sam układ zastosowano w iPadzie 3.
© iFixit
Nie zabrakło też tu układu Apple, czyli procesora A5. Układ znany z iPhona 4S. W przeciwieństwie jednak do telefonu, w urządzeniu TV zastosowano układ 1-rdzeniowy, zamiast dwu. Dzięki temu zmniejszono nieco cenę urządzenia. To, co jeszcze przykuwa uwagę to łatwość w demontażu. Rozbieranie tego urządzenie to wręcz przyjemność, szczególnie w porównaniu do znienawidzonego pod tym względem iPada. Co więcej, wszystko jest ładnie i sensowne poukładane, wliczając w to fizycznie oddzielony moduł zasilania. Budowa części sygnałowej pozwala także zaoszczędzić na ewentualnym serwisie. Oprócz wyżej wymienionych elementów, w Apple TV znajdziemy takie kluczowe podzespoły jak: - pamięć Hynix H9TKNNN4K 512MB RAM połączony z A5, - pamięć NAND Flash Toshiba THGVX1G6D2HLA01 8GB, - samodzielny kontroler USD - Ethernet: SMSC LAN9730.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 28 2020 10:59 V18.6.7-1