reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© anthony-bolan-dreamstime.com Komponenty | 09 lutego 2012

3-cia generacja superszybkich DAC od Fujitsu

Fujitsu Semiconductors ogłosiła ukończenie prac nad nową (3-cią) generacją superszybkich przetworników cyfrowo-analogowych, które mogą realizować swoje zadania z prędkością 12 GS/s.

Firma Fujitsu Semiconductors stworzyła najnowsze przetworniki cyfrowo-analogowe (DAC). Jest to trzecia generacja układów od tego producenta. Cechują się wysoką rozdzielczością, 14-bitową, i superszybką pracą. Najmocniejszy (opisywany) przedstawiciel tej grupy, MB86066, osiąga prędkość przetwarzania dochodzącą do 12 GS/s (miliarda próbek na sekundę).
© Fujitsu
Głównym przeznaczeniem tego układu mają być urządzenia komunikacyjne, zarówno kablowe, jak i bezprzewodowe, ale także urządzenia testowe i pomiarowe. Dodatkową zaletą ma być niskie zapotrzebowanie na energię (do 2,2 W, przy pełnej prędkości), co przekładać się ma także na oszczędności energetyczne podczas samej transmisji danych, a tym samym na niższą cenę za każdy przesłany megabajt. Dane wejściowe wprowadzane na linie LVDS są kierowane na dwa filtry 3 GS/s. Sercem jest rdzeń IP o nazwie „Jacen”. Wykonany został w technologii CMOS, w procesie 65 nm, a bazie CS200L. Całość została zamknięta w obudowie BGA o 324-wyprowadzeniach i o wymiarach 15 na 15 mm. Masowa produkcja i sprzedaż rozpocząć się ma w czwartym kwartale tego roku. Cena nie jest jeszcze znana.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 28 2020 10:59 V18.6.7-1