reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 30 stycznia 2012

Małe, superjasne i cienkie diody LED od Vishay

Firma Vishay wypuszcza swój najnowszy produkt, jakim są superjasne diody SMD o niskim profilu. Umieszczone zostały w obudowie 0603, a ich kąt świecenia wynosi aż 130 stopni.

Nowa seria LED od Vishay oznaczona została symbolem VLMx1300 ('x' jest literą, oznaczającą kolor, więcej o tym w dalszej części artykułu). Elementy te zostały wykonane w technologii ChipLED, która umożliwia tworzenie tak małych diod, cechujących się bardzo dobrą wydajnością. LEDy od Vishay umieszczone zostały w obudowach 0603, których wymiary to 1,6 na 0,8 mm, a wysokość to 0,5 mm.
© Vishay
Dostępnych jest siedem wersji kolorystycznych, emitujących światło o kącie świecenia 130 stopni. Kolory te to: czerwony (S), pomarańczowy (O), żółty (Y), żółto-zielony (G), zielony (TG), niebieski (B) i biały (W). Do uzyskania tych kolorów posłużono się mieszankami AlInGaP i InGaN. Przy typowym prądzie pracy, wynoszącym 20 mA, emitowane jest światło o natężeniu 450 mcd. Napięcie pracy to 3,8 V. W przypadku diody białej, prąd zasilający wynieść powinien 5 mA, przy napięciu 3,15 V, co zaowocuje światłem o natężeniu 180 mcd. Diody te mają znaleźć zastosowanie w klawiaturach, systemach nawigacyjnych, telefonach, przemysłowych systemach kontrolnych (panele sterujące), wyświetlaczach natężenia ruchu, itp. Białe diody ponadto mają się przydać przy podświetlaniu ekranów w telefonach, urządzeniach audio, video, faxach, tablicach informacyjnych i wielu innych. Masowa produkcja już się rozpoczęła. Cena uzależniona jest od koloru. Producent sprzedaje swoje produkty w zakresie cenowym od 2 USD do 4 USD, przy składaniu zamówień na 100 sztuk.
reklama
Załaduj więcej newsów
June 09 2020 11:27 V18.6.11-1