reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Komponenty | 19 stycznia 2012

Bezdrganiowe przyciski w szczelnej obudowie SMD

Firma C&K Components wypuszcza nowe przyciski, które dzięki swojej budowie eliminują konieczność dodatkowej obróbki podawanego sygnału. Oprócz braku efektu drgania styków, przyciski te są trwałe i ciche.

Firma C&K Components zaprezentowała nową serię przycisków PWR. Cechują się one wytrzymałą obudową SMD, wykonaną w klasie ochronności IP-65. Oprócz wysokiej trwałości, są to przyciski ciche, z delikatnym (płynnym) systemem załączania. Ich żywotność określa się na 100'000 cykli mechanicznych.
© C&K Components
Wykonanie styków zasługuje na uwagę. Producentowi udało się wykonać przyciski w taki sposób, który pozbawia je niemalże całkowicie zjawiska znanego jako drganie styków, które niejednego projektanta potrafiło zdenerwować. Znika więc konieczność powtórnej obróbki podawanego sygnału. Przeznaczeniem tych wytrzymałych przycisków mają być różnego rodzaju sprzęt przemysłowy, motoryzacyjny, zasilacze, czy też peryferyjny sprzęt komputerowy. Nominalne napięcie pracy zawiera się w przedziale od 20V(AC) do 250 V(AC). Przyciski poradzą sobie z prądami od 10 mA, do nawet 2 A, a impulsowymi do 7 A. Siła nacisku nie powinna przekraczać 7 N, a skok po naciśnięciu to około 1.0 mm. Zalecana temperatura pracy zawiera się w zakresie od -40 do 85 stopni Celsjusza.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
August 05 2020 00:04 V18.8.2-1