reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 18 stycznia 2012

Przełomowe LEDy od Cree

Firma Cree zaprezentowała następną generację diod LED należących do linii XLamp. Nowa generacja lamp zbudowana została na nowej, innowacyjnej wg producenta, platformie. Diody są nie tylko bardziej wydajne, ale znacznie tańsze od swoich braci z tej rodziny.

Nowa seria diod od Cree stanowić ma przełom w oświetleniu LED. Ich nowe diody, należące do linii XLamp oznaczono jako serię XB-D. Cechują się bardzo kuszącym współczynnikiem lumenów do dolara. Oznacza to, że są nie tylko wydajnie energetycznie, ale mają także nie rujnować naszych portfeli przy zakupie. Pojedyncze diody udało się zmieścić na powierzchni 2,45 na 2,45 mm. Oznacza to, że są o 48% mniejsze, niż komponenty z serii XP. Nadadzą się więc świetnie wszędzie tam, gdzie nie ma wiele miejsca, a ważne jest to, by obiekty/pomieszczenia były dobrze oświetlone.
© Cree
Wydajność nowej serii szacuje się na 139 lm/W dla diod emitujących kolor „chłodnej” bieli (temperatura barwowa 6000 K). Dla diod emitujących biel „ciepłą” (3000 K), wydajność ta ma wynieść około 107 lm/W. Oba kolory do pracy wymagają prądu 350 mA, a ich maksymalna temperatura pracy nie powinna przekraczać 85 stopni Celsjusza. CRI nie przekracza 80 (tylko specjalny model tej serii osiąga tą wartość). Niemniej jednak firma Cree pomyślała o projektantach, gdyż wyprowadzenia są zgodne z tymi, jakie są w diodach serii XP. Pierwsze próbki są już dostępne i można je zamawiać na stronie producenta.
reklama
Załaduj więcej newsów
August 05 2020 00:04 V18.8.2-1