reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© AW Komponenty | 31 maja 2011

Niezawodny kontroler na wysokie temperatury

Nowy kontroler, cechuje się dwiema wyjątkowymi cechami, jaką jest możliwość pracy w wysokich temperaturach, a także szeroki zakres napięć wejściowych.
Zaprezentowany przez Linear Technology układ, LTC3805, ma być jednym, z wysoko niezawodnych kontrolerów napięciowych. Pracować może w temperaturach od -55 do nawet 150 stopni Celsjusza.

Ten programowalny kontroler, o zmiennej częstotliwości pracy, przyjmuje napięcia nawet do 48V, co ma ułatwić projektantom możliwość dostosowania układu do aktualnych warunków, bez konieczności budowania kaskad z regulatorów, prosto i szybko osiągając zamierzone napięcie.

Inną zaletą układu jest generowanie niskich strat, za sprawą niskiego prądu pracy, który wynosić ma 360 uA. Wewnątrz kontrolera znajdziemy także takie systemy jak zdalne sterowanie, „miękki” start (soft start), programowalna kompensacja zbocza, ochrona przepięciowa. Dostępny ma być w obudowie MSOP-10.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2