reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Komponenty | 12 maja 2011

Metrologiczne mikrokontrolery z analogowymi stopniami wejściowymi

TI rozszerza ofertę mikrokontrolerów MSP430 wprowadzając na rynek pierwsze programowalne układy metrologiczne przeznaczone dla realizacji tanich analogowych stopni wejściowych
Koncentrując się na aplikacjach pomiarowych i inteligentnych systemach energetycznych (smart grid), firma Texas Instruments (TI) zapowiedziała serię MSP430AFE2xx, 16-bitowych pomiarowych mikrokontrolerów o ultra niskim poborze mocy do zastosowania w analogowych stopniach wejściowych (AFE – analog front-end).

Część wiodącej oferty systemów mikrokontrolerowych TI – seria tanich układów MSP430AFE, stanowi pierwszą na rynku rodzinę programowalnych, jednofazowych przyrządów pomiarowych wyposażonych w rozmaite interfejsy komunikacyjne.

Mikrokontrolery pozwalają na partycjonowanie aplikacji pomiarowych, takich jak liczniki energii elektrycznej, automatyka domów, systemy wspomagania pomiarów i oszczędzania energii, co w efekcie pozwala uzyskać elastyczne, niezależne pomiary o wysokiej jakości.

Seria MSP430AFE bazuje na 16-bitowej architekturze RISC z systemem taktowanym zegarem o częstotliwości 12 MHz, co prowadzi do 3-krotnie większej szybkości działania w stosunku do układów konkurencyjnych i pozwala uzyskać większą funkcjonalność.

Dzięki trzem niezależnym, 24-bitowym przetwornikom sigma-delta, mikrokontroler cechuje się błędem pomiaru energii mniejszym od 0,1 % w szerokim zakresie dynamicznym 2400:1, a także jest odporny na próby oszustwa.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2