reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Intel Komponenty | 10 maja 2011

Ivy Bridge – procesor korzystający z technologii tranzystorów 3D - Tri-Gate

Wczoraj pisaliśmy o rewolucyjnej technologii nowych tranzystorów Tri-Gate, które mają poprawić wydajność pracy nowych procesorów. Obietnice zdają się mieć swoje odzwierciedlenie nie tylko w rzeczywistości, ale i najbliższym czasie.
Nowa technologia Intela została zaimplementowana w nowych procesorach tej samej firmy, Ivy Bridge. Procesor został wykonany w technologii 22nm, co oznacza, że każdy pojedynczy tranzystor, z którego składa się procesor, ma wymiary właśnie 22nm. To tysiące razy mniej niż ludzki włos.

Intel zapowiada, że nowy procesor, a także jego następcy, wykorzystujący technologię tranzystorów Tri-Gate, będą stanowić poważną konkurencję dla procesorów ARM. Nowy procesor charakteryzuje się wsparciem interfejsu PCI Express w wersji 3.0, a także wspieraniem DirectX 11 oraz OpenCL 1.1 przez procesor graficzny. Jak więc nietrudno się domyślić, w procesorze Ivy Bridge znajdziemy nie tylko jednostkę CPU, ale także jednostkę graficzną GPU.

W stosunku do wydajnego procesora Sandy Bridge, jednostkę CPU cechuje 20% wzrost wydajności, a jednostkę GPU aż 30% wzrost wydajności. Ivy Bridge ma być bezpośrednim następcą Sandy Bridge, dlatego też jest z nim całkowicie kompatybilny. Nowy układ dostępny będzie w sprzedaży już w drugiej połowie tego roku.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Artykuły, które mogą Cię zainteresować
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-2