reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Recom Komponenty | 10 maja 2011

Ulepszenie popularnych regulatorów napięcia R-78

Firma Recom postanowiła ulepszyć popularne liniowe regulatory napięcia serii R-78. Zwiększono napięcia wejściowe, a także poprawiono parametry wyjściowe.
Liniowe regulatory cierpią na sprawności, w miarę wzrostu różnicy napięcia wejściowego do wyjściowego. Pomimo tego, że średnia sprawność tych regulatorów wynosi 96%, to przy napięciach wejściowych na poziomie ponad 30V, sprawność ta może spaść nawet do 90%. Generują się wtedy duże straty, które najczęściej przyjmują formę ciepła.

Firma Recom postanowiła więc stworzyć regulatory o zwiększonym napięciu wejściowym aż do 42V napięcia stałego. Co więcej, nie jest to jedyna nowość. Poza zwiększeniem napięcia wejściowego, nowa seria R-78C, będzie w stanie dać z siebie dwukrotnie więcej mocy niż poprzednie wersje.

Osiągana moc wynosi, według producenta, około 15W na centymetr kwadratowy. Oznacza to, że dla popularnych napięć wyjściowych; 1.8V, 3.3V, 5V, 9V, 12V i 15V, prąd wyjściowy wynosić ma nawet 1A podczas pracy ciągłej, a w przypadku krótkotrwałych impulsów nawet do 3A.

Firma wraz z układami dostarcza 3 letnią gwarancję. Mogą one pracować w standardowym zakresie temperaturowym, od -40 do +85 stopni Celsjusza. Podobnie jak inne nowe układy, te także zgodne są z dyrektywą RoHS oraz z normą EN60950. Nowe regulatory mogą znaleźć zastosowanie w urządzeniach zasilanych bateryjnie, przemysłowych, kontrolerach, układach mikroprocesorowych, a także w elektronice hobbystycznej.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1