reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Atmel Komponenty | 09 maja 2011

Nowe 32-bitowe kontrolery ekranów dotykowych

Firma Atmel zaprezentowała nowy układ służący do kontroli nad ekranem dotykowym, o rozmiarach od 2 do 12 cali, wyróżniający się wysoką czułością.
Jak więc nietrudno się domyślić, nowy układ ma służyć w takich urządzeniach jak telefony komórkowe, nawigacje samochodowe, tablety, palmtopy, e-booki i inne tego typu urządzenia wykorzystujące interfejs dotykowy. Mowa o nowych kontrolerach maXTouch serii E, a konkretnie o układach oznaczonych jako: mXT224E, mXT384E, mXT540E i mXT768E.

Od innych układów tej rodziny wyróżnia je wysoka czułość, która pozwala na to, by z ekranów dotykowych korzystać w rękawiczkach. Poza tą możliwością, zwiększona czułość poprawi także jakość pracy nowego kontrolera, co przełożyć się ma na większą wygodę w użytkowaniu paneli.

Zmniejszono także pobór energii, a sam układ dzięki poprawkom projektowym stał się tańszy w produkcji, w porównaniu do produktów konkurencyjnych, bądź poprzednich edycji. Kontrolery Atmela zamknięto w obudowach typu VFBGA.

Nowe układy bazują na 32-bitowym rdzeniu AVR. Najbardziej zaawansowany układ, mXT768E, jest w stanie obsłużyć ekrany do 12 cali, obsługując 768 węzłów, czyli 24 x 32 linie. Częstotliwość skanowania wynosi 150Hz, czyli co niecałe 10ms, co ma być w pełni wystarczające do normalnej i wygodnej pracy z ekranami dotykowymi.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2