reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© AW Komponenty | 06 maja 2011

Kontroler do sterowania panelami dotykowymi różnej konstrukcji

Firma Maxim postanowiła rozszerzyć swoją ofertę o nowe kontrolery, 10-kanałowe, mogące obsłużyć dwa typy paneli dotykowych; pojemnościowe i rezystancyjne. Stają się dzięki temu bardziej uniwersalne.
Chodzi o rodzinę układów TacTouch, a dokładniej o układy o nazwie MAX11871 oraz MAX11855. Przeznaczone są one do pracy z panelami rezystancyjnymi oraz pojemnościowymi małej i średniej wielkości, takimi jak te stosowane w tabletach czy nowoczesnych telefonach, odbiornikach GPS, terminalach i wielu innych.

Charakteryzują się wysoką czułością i niewrażliwością na szumy, co przekłada się na możliwość obsługi paneli nie tylko przy silnym zabrudzeniu, ale także w rękawiczkach. Co więcej, układy radzą sobie także z obsługą gestów, nie tylko na ekranie, ale także ponad nimi. Zniknie więc potrzeba dotykania ekranu, żeby z niego skorzystać. To może być przydatne na przykład w szpitalach.

Ich wysoka czułość pozwala na wykrywanie zmian pojemności już na poziomie pojedynczych femto Faradów (1000 razy mniej niż piko). Do komunikowania się z mikrokontrolerem nadrzędnym, układ wykorzystuje linię I2C.

Układy są również bardzo kompaktowe, a do samej pracy wymagają jedynie niewielkiej ilości komponentów pasywnych. Główne układy peryferyjne, jak oscylator czy układ napięcia referencyjnego, można znaleźć wewnątrz układów Maxim'a.

Układy dostępne są w obudowach TQFN-48 oraz TQFN-40.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2