reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Komponenty | 17 grudnia 2008

Infineon nie jest w stanie sprostać warunkom postawionym przez Saksonię

Infineon docenia ofertę wsparcia Qimonda przez land Saksonii, lecz nie jest w stanie sprostać warunkom postawionym przez administrację.
Rząd Saksonii zaoferował pożyczkę w wysokości 150 mln euro z przeznaczeniem na pomoc Qimonda. Oferta ta jednak został przedstawiona pod warunkiem, iż również Infineon (właściciel Qimonda) dokona ‘bezwarunkowego i stałego wsparcia w gotówce w wysokości 150 mln euro’

Peter Bauer, CEO Infineon Technologies AG oświadczył: ‘Głęboko żałujemy, iż rząd Saksonii nie przyjął wysuniętej przez nas propozycji. Pomimo wyjątkowo trudnej sytuacji na rynkach światowych i w samym przemyśle półprzewodników, Infineon zaoferował kombinację pożyczki wraz z równoczesna sprzedażą znacznego pakietu akcji Qimonda rządowi Saksonii. Ta oferta stanowi największy finansowy ciężar, jaki jesteśmy w stanie obecnie udźwignąć’.

Infineon Technologies AG pozostaje otwarty na dalsze rozmowy z rządem Saksonii,

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 11:45 V11.5.4-1