reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© AW Komponenty | 30 marca 2011

Integracja czujników z procesorem, nowy DMP

Pierwszy na świecie układ integrujący w sobie czujniki, dające w sumie pomiar w 6 osiach oraz wydajny procesor. Ma to uprościć konstrukcję przyszłych systemów kontroli ruchu.
Mowa tu o układzie firmy InvenSense, a konkretnie rodzinie układów MPU-6000. Są to układy integrujące w sobie tak naprawdę dwa różne czujniki: akcelerometr i żyroskop, a także wydajny procesor ruchu – DMP. Jest on zdolny do wykonywania skomplikowanych obliczeń związanych z fizyką ruchu, aż w 9 osiach, co oznacza, że jest w stanie obliczyć pozycję, przyśpieszenie, kąt i prędkość obrotu czujnika z niezwykłą dokładnością. Zawiera on w sobie także system rozpoznawania gestów.

Do układu można także dołączyć dodatkowe zewnętrzne czujniki, jak na przykład magnetometry, a komunikacja z sercem całego układu odbywa się po linii I2C. Żyroskop 3-osiowy cechuje się czułością 131 LBSs/dps, a jego pełna skala, zależnie od modelu, rozciąga się w zakresie od +/- 250 dps do +/- 2000 dps.

Zakres pomiarowy akcelerometru zawiera w sobie pomiar przyśpieszeń w zakresie od +/- 2 g do +/- 16g, z różnicą 2 g, w zależności od modelu. Cały układ eliminuje problemy łączeniowe, jakie spotkać można w komponentach dostarczanych indywidualnie, jak rezystancje pasożytnicze, indukcyjności i inne podobne problemy. Układ zawiera w sobie także system kompensacji dryftu z czujników, tak często utrudniający życie konstruktorom.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2