reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© VTI Komponenty | 29 marca 2011

Stabilny i czuły żyroskop

Nowy żyroskop zaprojektowany został z myślą o grach komputerowych oraz do pracy nawigacyjnej, jako część interfejsu użytkownika. Duże zainteresowanie tymi układami zawdzięczamy nowoczesnym telefonom, tabletom i konsolom.
Grupa iSuppli szacuje, że w tym roku, na rynku pojawi się około 200 miliardów nowych miniaturowych żyroskopów. Rozwój ten zawdzięczamy, jak wspomnieliśmy w nagłówku, przede wszystkim elektronicznym urządzeniom przenośnym.

Przedstawiany układ to CMR3000, nowy żyroskop 3-osiowy firmy VTI. Mierzy on prędkość w trzech prostopadłych do siebie osiach. Cechuje go bardzo niski pobór prądu, niewielkie wymiary oraz bardzo duża czułość połączona z wysoką stabilnością. Sygnał wyjściowy jest w postaci cyfrowej, przesyłany po interfejsie SPI lub I2C.

Dostępny w małej, kompaktowej obudowie WLP, o wymiarach 3.1 x 4.2 x 0.8 mm3. Układ sprawnie współpracuje z istniejącymi już systemami operacyjnymi urządzeń przenośnych, takich jak na przykład system Android, dzięki dołączonym przez producenta sterownikom. Firma oferuje także swoje wsparcie, służąc pomocą przy projektowaniu i optymalizowaniu urządzeń wykorzystujących ten układ.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1