reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Microchip Komponenty | 28 marca 2011

Nowe, bogate, a przy tym energooszczędne 8-bitowce

Microchip rozwija swoją rodzinę mikrokontrolerów 8-bitowych, o dwie nowe pozycje. Są to układy z 20 nóżkami, skonstruowane z myślą o urządzeniach zasilanych z akumulatorów.
Nowe układy: PIC16F(LF)720 i PIC16F(LF)721 są rozszerzeniem rodziny mikrokontrolerów PIC16F72x firmy Microchip. Mają 20 wyprowadzeń i zaprojektowane są tak, by pobierać minimalną ilość energii potrzebnej do ich pracy, co ma się przełożyć na wydłużenie czasu pracy, urządzenia zasilanego bateryjnie.

Nowe układy mają być także tanie, a przy tym wydajne. Zawierają w sobie 7 kB pamięci flash przeznaczonej na program oraz moduł temperaturowy, do mierzenia temperatury wokół układu, czego brakuje w innych mikrokontrolerach 8-bitowych. Jako układy peryferyjne, w nowych PICach, znaleźć można takie elementy jak 8-bitowy przetwornik analogowo-cyfrowy, moduł PWM, moduły komunikacji szeregowej USART, I2C i SPI.

Nowe PICi, są to układy ogólnego przeznaczenia, co znaczy, że nie są wyspecjalizowane do konkretnych zastosowań, jednakże według producenta, nowe mikrokontrolery będą nadawać się bardzo dobrze w takich urządzeniach jak: czujniki wilgotności, zabawki, urządzenia do zdalnego sterowania, podgrzewacze wody, systemy zabezpieczające w samochodach (np. immobilizer), czy kontrolery lamp i oświetlenia.

Dostępne są w różnych obudowach, wszystkie mające 20 wyprowadzeń. QFN o wymiarach 4 mm na 4 mm, a także standardowe i wygodne w montażu PDIP, SOIC, SSOP.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2