reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Xilinx Komponenty | 25 marca 2011

Nowoczesne FPGA od Xilinx

Firma wypuściła swój najnowszy produkt, układ FPGA, jako pierwszy na świecie, wykonany w technologii wytwarzania 28nm. Jest to układ o najlepszym stosunku ceny do wydajności.
Mowa tu o układzie Kintex(TM)-7 K325T od firmy Xilinx. Jest to pierwszy układ na rynku, wykonany w najnowszej technologii procesu 28nm, zwiastując tym samym początek nowej ery układów FPGA, jeszcze mniejszych, jeszcze szybszych i jeszcze bardziej oszczędnych.

Nowe FPGA posiadają przy tym zunifikowaną architekturę, umożliwiającą migrację z takich układów jak Artix(TM)-7 czy Virtex(R)-7. Współpracuje przy tym z rozwiązaniami firmy, do których zaliczyć można Xilinx(R) ISE(R) Design Suite 13 oraz AMBA(R) 4 z interfejsem AXI. Wraz z układem dostarczana jest także specjalna płytka ewaluacyjna, do oszacowania pracy układu. Dzięki temu projektanci układów elektronicznych, mogą sami sprawdzić jak szybki i wydajny jest nowy FPGA.

Firma zapewnia, że układ będzie świetnie się nadawał w urządzeniach wizualizacyjnych, a także, że koszty we wprowadzeniu nowego układu na rynek konsumencki będą niewielkie. Charakterystyczną cechą jest także niski pobór energii, w porównaniu do poprzedników, oraz duża prędkość przesyłania danych po interfejsie szeregowym, nawet do 10Gbps. Nowe FPGA nadawać się mają świetnie do obsługi płaskich wyświetlaczy, w sprzęcie ultradźwiękowym i innych urządzeniach, gdzie jest wymagana wysoka wydajność pracy na wielu portach jednocześnie.

W internecie pojawił się również filmik demonstrujący działanie nowego układu firmy:
Film na YouTube

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1