reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Avago Technologies Komponenty | 24 marca 2011

Nowe optyczne enkodery refleksyjne

Nowe enkodery są najmniejszymi na świecie cyfrowymi enkoderami optycznymi o trzech kanałach wyjściowych w jednej obudowie SMD, z zaimplementowaną technologia odblaskową.
Nowa seria enkoderów o nazwie bazowej AEDR-850x zaprezentowała firma Avago Technologies. Zaprojektowane do pracy w zakresie temperatur od -40 to 85 stopni Celsjusza, co oznacza, że mogą pracować z powodzeniem zarówno w aplikacjach komercyjnych jak i przemysłowych. Wykorzystana została tu technologia odbiciowa, do polepszenia właściwości enkodera. Jego rozdzielczość wynosi 12 linii na mm.

Urządzenia z tej serii, zawierają już w sobie zintegrowana diodę nadawczą oraz odbiorniki światła odbitego – fotodetektory, wszystko w jednej małej, zintegrowanej obudowie SMD. Ta ma wymiary wynoszące niecałe 4 mm na 3.4 mm i wysokości niecałego 1 mm. Bez problemu nadadzą się tam, gdzie wymiary mają znaczenie, dla silników o małych mocach i rozmiarach. Przykładem zastosowań mogą być drukarki, skanery, projektory, kopiarki oraz różne sterowniki silników ze sprzężeniem zwrotnym.

Enkodery to dysponują 3 kanałami, z tym że jeden z nich przeznaczony jest na indeks, a dwa pozostałe są cyfrowymi wyjściami kwadraturowymi, czyli po prostu określają, o ile obrócił się silnik. Wyjścia są cyfrowe, zgodne z poziomami napięciowymi TTL. Zawarto w enkoderze także interpolator, o współczynniku 1x, 2x lub 4x, ustawiane odpowiednimi nóżkami (sprzętowo). Układ jest według producenta, wygodny i wszechstronny, bez problemu może współpracować z istniejącymi już systemami, na przykład zastępując stare enkodery.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2