reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© AVX Komponenty | 24 marca 2011

Polimerowo-tantalowe kondensatory

Jak większość projektowanych komponentów elektronicznych, te kondensatory również zostały zaprojektowane pod kątem urządzeń przenośnych. Cechują się wysokim współczynnikiem CV.
Firma AVX Copr. zaprezentowała swoje nowe dzieło: kondensatory w serii TCN. Dostępne są w dwóch rozmiarach, T i L, o wymiarach 3.5 mm na 2.8 mm i dwóch wariantach wysokościowych odpowiednio; 1.2 mm (T) oraz 1.0 mm (L). Ich ważna cechą jest wysoki współczynnik CV, czyli pojemności w stosunku do napięcia polaryzującego. W praktyce oznacza to wysoką pojemność przy bardzo niskich napięciach, zapewniając w tym przypadku pojemność 150 uH przy napięciu 6.3V, ale taka pojemność jest również zapewniana przy napięciu obniżonym do 20% napięcia znamionowego.

Zgodne są z normą RoHS, nie zawierają związków chlorowych w sobie, co większość producentów stara się wyeliminować, będąc tym samym przyjaznym dla środowiska.

Kondensatory wykonane są w taki sposób, by zniwelować awarie zapłonowe, dzięki obniżeniu ilości tlenków w polimerach przewodzących na katodzie oraz są w stanie sprawnie pracować w przypadku pojawienia się prądów udarowych. Świetnie nadają się do telefonów, zapewniając większą stabilność napięciową na wyjściu przetwornic impulsowych.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2